Osobní bankrot

Od ledna roku 2008 mají dlužníci ,kteří nepodnikají, možnost zbavit se svých nahromaděných dluhů formou oddlužení. Tuto možnost dává insolvenční zákon (Zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení). Určuje, jak mohou postupovat občané, kterým dluhy přerostly přes hlavu a chtějí si všechny své závazky urovnat.

Možnosti oddlužení

  • Prodejem veškerého majetku.
  • Životem po dobu 5 let na životním minimu.

Návrh na oddlužení musí být podán písemně na insolvenční soud a musí obsahovat:

  • Seznam majetku a seznam závazků.
  • Listiny dokládající údaje o příjmech dlužníka za poslední 3 roky.
  • Písemný souhlas nezajištěného věřitele, který se s dlužníkem dohodl, že hodnota plnění bude nižší než 30 % jeho pohledávky.
Současně musí k návrhu na oddlužení připojit svůj podpis všichni spoludlužníci (tj. manžel/-ka či ručitelé). Soud však návrhu nemusí automaticky vyhovět.

 

Diskuse - Vaše příspěvky a rady

text:
Podpis:
 
 
 


 

tak toto je absolutni nesmysl omyl vsech lidi osobni bankrot neznamena ze clovek ma zivotni minimum ja osobni bankroty delam je to ma prace a uz jsem udelala spoustu lidi co mi ted jsou vdecny kdyz o tom nic nevite nepistete to nahodou je to nejlepsi varianta kdyz clovek nevi kudy kam pĂ­.folkrtova klidne me muzete kontaktovat o blizzsi informace machyna41@seznam.cz tel:739868524
Podpis:  katerina folkrtova


dobry den jsem momentalne na materske dovolene. a muj byvalĂ­ manĹľel mi zanechal nehorazne dluhy. diky nemu jsem prisla o stechu nad hlavou a sama ze tremi detmi muj prĂ­jem ÄŤini 9200 kc a to pouze do 21 mesice ditete pak muj prĂ­jem klesne pod Ĺľivotni minimum coÄŤ ÄŤini 3800 kc hrozĂ­ mne asi 5 exekuce. protoĹľe dotiÄŤny pan.. nereaguje na Ĺľadne pisemne upozorneni jsem v zoufale situaci a nevim jak to resit dal o co mĹŻĹľu prijit?? a co mi vse muĹľe exekutor vzit?? finance nemam majetek takene vse mam zapĹŻjcene aby deti mneli zazemi prosim o pomoc dekuji marketa
Podpis:  marketa


ODDLUŽENÍ - osobní bankrot.Už jste se zklamali důvěrou ke společnostem, které vám slibovali oddlužení? Jediná poctivá cesta je osobní bankrot.Společně připravíme východisko potřebné k zásadnímu obratu ve věcech, které vám velmi komplikují život. Jedinou podmínku, kterou musíte splnit je, stálý příjem. Vím, jaký je to pocit přijít o peníze!!bližší info maltina.m@seznam.cz
Podpis:  oddluĹľenĂ­


dobry den,mam 2exekuce 400000kc.dohromady potrebuji pujcku splatit je a pak splacet 7000kc.mesicne. muzete me pomoc?dekuji. do teto situace jsem se dostal svoji blbosti.
Podpis:  ĹľĹŻrek 723144202


OsobnĂ­ bankrot
Podpis:  dluĹľnĂ­k


Myslím, že to je naprosto nesmyslný názor...
Podpis:  Lukas


osobní bankrot jak je známý ve světě? Co? Néééé, opět česká mutace člověku, co se zamotal do dluhů díky své hlouposti nepomůže nic, jen smíření se s délkou následujícího života ve stínu ostatních nevědomostí nabubřelých ovcí. Jste na tom podobně?
Podpis:  dluĹľnĂ­k


Odkazy